ماهی آزاد (سالمون) تازه یا دودی

ویتامین D چه می کند؟
ژوئن 10, 2017
تقابل یا تشابه تئوری آیکید
تئوری آیکیدو تقابل یا تشابه تئوری آلبرت آینشتاین و فلسفه حرکت در آی کی دو استاد بزرگ اوشیبا
جولای 20, 2017

ماهی آزاد (سالمون) تازه یا دودی

ماهی آزاد

این ماهی حاوی میزان زیادی چربی مفید است و با روش های مختلفی طبخ و آماده ی مصرف می شود. می توانید از آن ساندویچ تهیه کرده و یا در ترکیب سالادها استفاده کنید. تهیه ی سس شور و شیرین و حاوی مرکبات و فلفل آسیاب شده برای سرو این ماهی توصیه می شود.

ارزش غذایی
ماهی آزاد سرشار از ویتامین D است. هر ۹۰ گرم ماهی خام حاوی بیش از ۱۲ میکروگرم یا ۵۰۰ واحد بین المللی ویتامین D است. این ماهی همچنین منبع غنی پروتئین ها محسوب می شود و میزان چربی های اشباع شده ی آن اندک است. البته باید گفت که ماهی آزاد دودی حاوی ویتامین D کمتر نسبت به ماهی تازه است.
ماهی تن تازه یا کنسرو تن ماهی
می توانید ماهی تن را به صورت خام در انواع سوشی ها مصرف کرد. ماهی تن بافت قوی و طعم منحصر به فردی دارد. طعم دار کردن فیله ی این ماهی با اندکی سرکه، زنجبیل و دانه ی کنجد طعم بسیار خوبی به آن می دهد.
ارزش غذایی
۱۲۰ گرم ماهی تازه گرفته شده از دریا به صورت خام حاوی ۲ میکروگرم یا ۸۰ واحد بین المللی ویتامین D است. این ماهی نیز سرشار از پروتئین ها است به طوری که ۱۰۰ گرم از این ماهی حدود ۳۰ گرم پروتئین دارد. می توان گفت که این ماهی تقریباً عاری از چربی های اشباع شده است. توجه داشته باشید که کنسرو این ماهی حاوی میزان بیشتری ویتامین D است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *