آیکیدو توهو ای آی

سمینار آیکیدو در کشور ژاپن
ژوئن 24, 2018
شمشیر زنی در ژاپن
آگوست 4, 2018

آیکیدو توهو ای آی

آیکیدو توهو ای آی چیست ؟

 

میاموتو موساشی معروف ترین شمشیر زن تمام اعصار ، در کتاب خود “پنج حلقه ” نوشت که مهمترین فن در هنر های رزمی این است که چگونه با شمشیر یا کاتانا ضربه بزنیم . او بر این عقیده بود که اصول جنگ با شمشیر اساس همه هنر های رزمی دیگر است ، که ادعایی تامل بر انگیز است .

مردم امروز این حقیقت را فراموش کرده اند که موریهه وشیبا  آی کی دو را بر اساس اصول مبارزه با شمشیر بنیان گذاری کرد . به این دلیل لازم است که بینشی درباره رابطه بین تکنیک های آی کی دو و تکنیک های اصیل شمشیر بدست بیاوریم . سامورایی های ژاپن در سال های متمادی جنگ طی قرن های متفاوت ، هنر شمشیر زنی را تا حد امکان به اوج و کمال رساندند زیرا استفاده درست از شمشیر نتیجه یک موقعیت مرگ و زندگی را معلوم میکرد . در جنگ های آن موقع تنها طرف پیروز بود که همچنان زنده می ماند .

آیکیدو توهو ای آی پیوندی بین تکنیک های هنر شمشیر زنی و مبارزه با دست خالی است که به آی کی دو کار کمک میکند تا ریشه های پنهان آیکیدو را ببیند و در نتیجه قادر به درک اصول هنر های رزمی و نیز بهبود بخشیدن به احساس جابه جایی و حرکت بدنی خود باشد . به علاوه ، آن به قدرتمند کردن ذهن شما کمک میکند ، که یکی از مهمترین ضروریات در یک مبارزه واقعی است . می توان گفت که تمرین هنر های رزمی بدون کار با شمشیر تنها نوع خاصی از ژیمناستیک است . خلاصه ،شمشیر بهترین معلم شما است .

آیکیدو توهو ای آی به وسیله شیهان شوجی نیشیو در نتیجه تجربیات گسترده او در آی کی دو و شیوه های مختلف ای آی دو و ای ای جوتسو به وجود آمد . ارتباط بین فیگور های اجرا شده با شمشیر واقعی و تکنیک های دست خالی آیکیدو کاملا جدید است . هنگامی که تمرین تکنیک های شمشیر و مهارت مبارزه با دست خالی شما را ارتقا می دهد ، دیگر نمی توان گفت که آن تنها برای بهبود توانایی ذهنی است ، بلکه به افراد کمک میکند به خواستگاه تکنیک را درک کنند و بدانند کدام تکنیک به درستی اجرا می شود . شمشیر ، معلم می شود و همیشه تکنیک درست را می آموزد . اگر تکنیکی با شمشیر واقعی عمل کند ، در یک مبارزه واقعی نیز عمل خواهد کرد . اگر تکنیک با شمشیر عمل نکند ، می تواند اشتباه باشد . برای هر تکنیک موجود در آیکیدو یک فرم شمشیر وجود دارد . به علاوه تمرین های با حریف با استفاده از شمشیر چوبی یا چوب نیز گسترش یافته است .

گرد آورنده و ویراستار محمد وطن نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران آی کی دو مِی سِی کای

با ما در تلگرام همراه شوید.

ورود به کانال خروج